- Компенсації власникам жилих приміщень приватного житлового фонду за кожного розмішеного переселення,
Компенсація надається фізичним особам – громадянам України, які є власниками жилих приміщень і безоплатно розміщують в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб.
Власники самостійно або виконкоми міських, сільських, селищних ра вносять інформацію про доступні місця розміщення до веб-ресурсу «Прихисток», таким чином формується реєстр таких місць в адміністративно-територіальній одиниці.
Власник житла не пізніше наступного дня подає до відповідної ради заяву та інформацію про розміщення ВПО (по кожній особі)
Також у п’ятиденний термін після закінчення звітного місяця подає до органу місцевого самоврядування заяву на компенсацію.
В свою чергу орган місцевого самоврядування подає заяву обласній військовій адміністрації, а обласна адміністрація узагальнену інформацію та пропозиції на фінансування надає Мінрегіону.
Мінрегіон готує рішення КМУ про виділення коштів з державного бюджету (зокрема з резервного фонду).
Розрахунок компенсації також визначений у постанові. Сума за кожен людино-день визначається на рівні 14,77 грн. (в середньому в місяць 450 грн. за одну розміщену особу).
- Компенсації місцевим бюджетам на оплату комунальних послуг під час розміщення переселенців у будівлях комунальної власності.
Компенсація надається на оплату послуг:
- Теплопостачання
- Водопостачання та водовідведення
- Вивезення побутових відходів
- Постачання та розподілу газу
- Постачання та розподілу електроенергії
- Придбання, вугілля, дров, пелет, інших видів палива для опалення будівель.
Для отримання компенсації заклади, установи, підприємства які розміщують переселенців забезпечують оплату комунальних послуг, після чого відповідні органи місцевого самоврядування подають обласній військовій адміністрації заяву на отримання компенсації. Обласна адміністрація в свою чергу надає узагальнену інформацію Мінрегіону для виділення фінансування. Мінрегіон готує рішення КМУ про виділення коштів з державного бюджету (зокрема з резервного фонду).
Компенсація роботодавцю витрат на оплату праці за працевлаштування.
Компенсація надається роботодавцю за кожну працевлаштовану особу за таких умов:
Работодавець перебуває на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
Розмір заробітної плати за повністю виконану місячну норму не може бути нижче мінімальної заробітної плати (сьогодні 6500 грн)
Подання в установленому порядку податкової звітності за 4 квартал 2021 року або річної звітності за 2021 рік.
Компенсація витрат надається у розмірі 6500 грн щомісяця за кожжну працевлаштовану особу.
Для отримання компенсації работодавець через 5 днів після працевлаштування подає до центру зайнятості заяву на компенсацію витрат:
- в електронній формі через портал Дія (створити особистий електронний кабінет, заповнити, підписати та подати заяву, якій вказати найменування юрособи або ФОП, данні про працевлаштованих, ідентифікаційний код, дані про документ, що підтверджує працевлаштування та інші документи, визначені постановою).
- в паперовому вигляді особисто до ЦЗ (заява, копія наказу про працевлаштування, документ, що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених п. 2 Порядку; відомості про працівників, які є застрахованими особами; копія довідки про взяття на облік ВПО).
Рішення про надання або відмови у наданні компенсації приймається
регіональним центром зайнятості.